Právě si prohlížíte Osobní mandala dle data narození
Osobní mandala

Osobní mandala dle data narození

  • Rubriky příspěvkuNezařazené

Osobní mandala – partnerská mandala – rodinná mandala vytvořená dle data narození. Poprvé byla tato reklamní nabídka uvedena v internetovém prostoru v roce 2004 /know-how vytvořil Lubo Slejzy/.

Tato triáda (osobní – partnerské – rodinné mandaly) se postupně rozšířila mezi amaterskými tvůrci mandal na Slovensku a o něco později také v České republice. Dnes můžeme říci, že je to česko-slovenská specialita, protože v okolních zemích sa takto mandaly prezentují jenom zřídka.

Příklady osobních mandal:

Jak lze malovat mandaly dle data narození?

Když jde o datum narození, je k tomu zapotřebí nějaký astrologický nebo numerologický systém. Základ know-how Luba Slejzyho /2004/ tvoří filozofie 5-ti elementů, kde každá barva představuje konkrétní energetické spektrum – frekvenci, kterou lze použít při tvorbě osobní mandaly. Datum narození je klíčem k unikátnímu barevnému spektru člověka. Když sa toto barevné spektrum aplikuje správným způsobem do osobního obrazu, harmonicky rezonuje s majitelem a dokáže ho podpořit v různých oblastech jeho života. Mandala tak vlastně obsahuje šťastné barvy majitele.

V mandale je aplikováno v barvě 5 elementů (voda – dřevo – oheň – země – kov). Princip 5-ti elementů tvoří základ čínské medicíny, čchi kungu (qigong), kung fu, tai či, čínské astrologie nebo feng shui. Lubo Slejzy dlouhá léta působil jako expert v oblasti feng shui. Odtud si přinesl praktické poznání o působení 5-ti elementů a prostorových energií na člověka. K přesnému určení unikátního barevného spektra člověka využívá starý čínsko – japonský astrologický systém.

Objednavatel dostane i průvodní dopis, ve kterém se dočte o svých unikátních osobních vlastnostech a elementech, které ovplyvňují jeho život.

Co je osobní mandala?

Intuitivní osobní mandala

V současnosti  je osobní mandala dle data narození již všeobecně přijímána širší veřejností. V roce 2004 to byl však ještě neznámý pojem. Sociální sítě byly teprve v začátcích. V anglicky mluvících zemích se na internetu začaly objevovat pojmy jako personal mandala, ale tento pojem se týkal zejména obrázků, které si lidé vytvořili intuitivně na terapeutickém sezení nebo kurzu. Každý autor vložil do kruhového obrazu svou vnitřní vizi. Tento způsob spontánního tvoření zavedl do praxe již před 100 lety známý švýcarský psychiatr Carl Gustav Jung. Mnoho terapeutů a psychologů tyto Jungovi postupy využívá i dnes.

Příklady intuitivních mandal:
Osobní mandala
  1. Renate Collins Hume, Nové Mexiko, USA
  2. Happeningová umělecká nadace HOWL!, Arts Educations Programs, New York, USA
  3. Healing Hands Therapy Center, Milwaukee, Wisconsin, USA
  4. Cassia Cogger – kniha o tom, jak vytvořit osobní mandalu intuitivním způsobem – Creating Personal Mandalas, 2017, California, USA